در پی گل کاشتن آقای گل پرسپولیسی؛

صعود داماش به لیگ دسته اول

داماش گیلان برابر فولاد نوین اهواز به برتری دست یافت تا در فصل آینده فوتبال رشت یک نماینده دیگر در لیگ دسته اول داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی گیل آگاه، دیدار پی آف صعود به لیگ دسته اول میان تیم های فولاد نوین اهواز و داماش گیلان عصر روز پنجشنبه در اهواز برگزار شد.

در این دیدار جذاب و حساس تیم فوتبال داماش گیلان علی‌رغم شکست یک بر صفر مقابل فولاد نوین اهواز در دیدار برگشت پلی اف صعود به لیگ یک در مجموع ۲ بازی با برتری ۲ بر یک به لیگ یک صعود کرد و داماش با توجه به نتیجه بازی رفت، شرایط را کاملا به سود خود کرد و بار دیگر به صعود دست یافت. 

اماش گیلان که فصل گذشته به لیگ دسته دوم صعود کرده بود، اینبار با فرشاد پیوس جواز حضور در لیگ دسته اول را به دست آورد. 

پیوس که در هفت بازی پایانی مرحله گروهی هدایت داماش را بعد از پایان همکاری این تیم با اکبر میثاقیان برعهده گرفته بود، موفق شد طی این بازی‌ها ۱۹ امتیاز کسب کند تا آن‌ها را روانه مرحله پلی‌آف کند. 

درحالی که دوربین های صدا و سیما برای پخش زنده بازی در ورزشگاه مستقر بودند اما اهوازی ها مانع از تصویربرداری از مسابقه شدند و رحمان قاسمی خبرنگار گیلانی با دوربین موبایل و به صورت اینترنتی از نیمه دوم توانست این بازی را از شبکه باران برای مردم گیلان پخش کند.

گفتنی است، حدود ۳۰۰ نفر از هواداران پرشور داماش با ۶ دستگاه اتوبوس خود را به ورزشگاه اختصاصی فولاد نوین رسانده بودند و در طول بازی یکپارچه داماش را تشویق کردند.

پایان/