ویژه‌برنامه‌های حرم مطهر رضوی در سالگرد رحلت امام ‌(ره)‌

همزمان با سالگرد رحلت بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و سالگرد قیام ۱۵ خرداد، در بارگاه منور رضوی برنامه‌های ویژه ای برای زائران و مجاوران تدارک دیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی گیل آگاه به نقل از آستان نیوز، برگزاری این برنامه ها با محوریت رواق امام خمینی(ره) است و از ۱۳ خرداد و مراسم شب ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی آغاز می شود.

سخنرانی حجت‌الاسلام شهاب مرادی در شب ارتحال امام خمینی(ره)

مراسم شب ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی، شامگاه ۱۳ خرداد در رواق امام خمینی(ره) برگزار می شود.این مراسم از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه با مرثیه سرایی حاج صادق آهنگران و با اجرای سرود گلدسته های حرم ادامه می یابد.

شعرخوانی آیینی احمد فغانی و مرثیه سرایی حاج میثم مطیعی از دیگر برنامه های این مراسم است.سخنران این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی است.

سخنرانی حجت‌الاسلام قاضی عسکر در عصر ارتحال امام خمینی(ره)

مراسم عصر ارتحال امام خمینی(ره) نیز ۱۴ خرداد و از ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه با تلاوت آیات نور و اجرای سرود گلدسته ها آغاز و در ادامه با مرثیه سرایی حاج صادق آهنگران ادامه می یابد.سخنران این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر خواهد بود.

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در شام رحلت امام خمینی(ره)

در مراسم شامگاه سالگرد رحلت امام خمینی(ره) نیز حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی به ایراد سخن می پردازد.

این مراسم از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه ۱۴ خرداد در رواق امام خمینی(ره) آغاز می شود، حاج جواد قربانپور نیز مرثیه سرایی خواهد کرد و گروه سرود گلدسته های حرم نیز برنامه ویژه ای اجرا می کند.شعرخوانی آیینی سیدروح الله موید و مرثیه سرایی حاج میثم مطیعی نیز از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود.

پخش بیانات ولی امر مسلمین جهان در ظهر ارتحال امام خمینی(ره) 

در مراسم ظهر ارتحال امام خمینی(ره) نیز بیانات رهبر معظم انقلاب برای حاضران در رواق امام خمینی(ره) پخش می شود.

این مراسم که از ساعت ۹ روز ۱۴ خرداد با قرائت قرآن آغاز می شود و کارشناسان اداره پاسخگویی به بیان احکام می پردازند، ضمن اینکه سیدرضا یعقوبی آل نیز شعرخوانی آیینی خواهد داشت.

اجرای سرود گلدسته های حرم و مرثیه سرایی امیر عارف نیز از بخش های دیگر این مراسم است.در ظهر سالگرد قیام ۱۵ خرداد نیز حجت الاسلام شهاب مرادی سخنرانی می کند.

این مراسم از ساعت ۹ روز ۱۵ خرداد در رواق امام خمینی(ره) برگزار می شود، حجت الاسلام ابوالفضل مبارز نیز به اجرای شعرخوانی آیینی می پردازد و پس از اجرای گروه سرود گلدسته ها، احد سبزی نیز مرثیه سرایی خواهد کرد.

مرثیه‌سرایی حاج احمد واعظی در عصر روز قیام ۱۵ خرداد

مرثیه سرایی حاج احمد واعظی در عصر روز قیام ۱۵ خرداد نیز از برنامه های عصر روز قیام ۱۵ خرداد خواهد بود. این مراسم از ساعت ۱۷ روز ۱۵ خرداد برگزار می شود و حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ادیانی به ایراد سخن می پردازد.اجرای گروه سرود گلدسته های حرم نیز از دیگر بخش های این مراسم است.

سخنرانی آیت‌الله سیداحمد خاتمی در سالگرد قیام ۱۵ خرداد

آیت الله سیداحمد خاتمی نیز در مراسم شام سالگرد قیام ۱۵ خرداد سخنرانی می کند.

این مراسم که از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه ۱۵ خرداد آغاز می شود، حاج صادق آهنگران و حاج میثم مطیعی مرثیه سرایی می کنند و محمدجواد خراشادی زاده نیز شعرخوانی آیینی خواهد داشت. از دیگر برنامه های این مراسم نیز می توان به اجرای گروه سرود گلدسته ها اشاره کرد.

انتهای پیام/