امیرحجت مرادی خبر داد:

دومین دوره جام قرآنی ضحی در گیلان برگزار می‌شود

دومین دوره مسابقات تیمی حافظان و قاریان قرآن کریم استان گیلان با عنوان جام ضحی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی گیل آگاه، امیرحجت مرادی مدیرعامل موسسه تسنیم قرآن و عترت گیلان با اعلام این خبر افزود: مسابقات تیمی حافظان و قاریان قرآن کریم که در قالب جام ضحی سال گذشته برای اولین بار در استان گیلان برگزار شد امسال با تغییرات اندکی در ضوابط آن برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام دومین دوره جام ضحیاز ۲۵ اردیبهشت آغاز و تا۱۵ خرداد ماه ادامه خواهد داشت افزود: این مسابقات به صورت تیمی در دو بخش مجزا برادران و خواهران برگزار می شود و در این مسابقات، اشخاص حقوقی نظیر موسسات قرآنی، خانه‌های قرآن، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و… و اشخاص حقیقی از جمله مربیان، اساتید و نیز حافظان و قاریان با تشکیل تیم های سه نفره از قاریان و موذنان یا حافظان شرکت خواهند کرد.
مرادی با اشاره به اینکه این مسابقات از سال گذشته با نام شهدای قرآنی استان پیوند خورده افزود: همه تیم های شرکت کننده به نام شهدای قرآنی گیلان مزین خواهد شد و تیم هایی که در سال گذشته شرکت داشته اند با همان نام و تیم های جدید به قید غرقه به نام شهدای قرآنی نام گذاری می شوند.
مدیرعامل موسسه تسنیم قرآن و عترت گیلان گفت : در تلاشیم تا مسابقات تیمی حافظان و قاریان قرآن را توسعه دهیم و با برگزاری لیگ تیم ها با یکدیگر در طول سال به رقابت قرآنی بپردازند که امیدواریم در سال جاری این امکان فراهم شود.
وی با اشاره به استقبال خوب حافظان از سایر استانها گفت: از سایر استانها هم متقاضیانی داریم که در صورت تامین امکانات مناسب آمادگی برگزاری این مسابقات به صورت ملی نیز وجود دارد.
گفتنی‌ است حافظان و قاریان استان می‌توانند برای ثبت‌نام در مسابقات، تا ۱۵ خرداد از طریق ارسال فرم مشخصات به شماره ۰۹۱۱۱۴۹۳۴۵۷ پیام رسان ایتا اقدام نمایند.
ضوابط مسابقه :
۱- تیم ها توسط موسسات قرآنی، اساتید و یا حافظان و قاریان تشکیل می شود. ۲-هر تیم یک سرپرست دارد که سرپرست تیم های حقوقی(موسسات و تشکل ها) مدیر موسسه و تیم های حقیقی مربی یا یکی از اعضای تیم می باشد.
۳-جوایز به صورت تیمی و به سرپرست تیم به نمایندگی اعضا اهدا می شود.
۴-رشته ابتهال به صورت انفرادی برگزار خواهد شد.
۵- در رشته قرائت برادران ترکیب تیم شامل یک نفر تحقیق،یک نفر ترتیل و یک نفر موذن خواهند بود و در بخش خواهران ترکیب تیم قرائت یک نفر تحقیق و دو نفر ترتیل می باشد.
۶- در رشته های حفظ اجزاء همه اعضای گروه یکسان می باشد و از ابتدای قرآن مد نظر خواهد بود (نظیر ۳ جزءاول/۵جزء اول و…)
۷- به سرپرستان تیم های حقوقی (چنانچه عضو تیم نباشند) معادل یک سوم جایزه تیمی جایزه تعلق می گیرد.
۸- به سرپرست هایی که بتوانند بیش از ۵ جایزه تیمی کسب کنند جایزه ویژه مسابقات تعلق خواهد گرفت.
۹-همه تیم ها به نام شهدای قرآنی استان نام گذاری خواهند شد.
۱۰-زمان ثبت نام تا ۱۵ خرداد می باشد و زمان برگزاری مسابقات هفته پایانی خرداد می باشد.
۱۱- ضوابط و آیین نامه داوری مسابقات مطابق آیین نامه مسابقات رسمی جمهوری اسلامی ایران(اوقاف) می باشد.
۱۲- اعضای همه تیم ها باید ۷۰ درصد امتیاز انفرادی را کسب نمایند و معدل تیم هم نباید از ۷۰ درصد امتیاز کم تر باشد.
۱۳- تیم های شرکت کننده پس از این مسابقات بر اساس نتایج حاصله دسته بندی و در نخستین دوره لیگ حافظان و قاریان شرکت خواهند کرد.
۱۴- تیم هایی که در این دوره از مسابقات کمتر از ۷۰ درصد امتیاز را کسب کنند در دور بعدی جام و نیز لیگ ضحی یک گروه سقوط خواهند کرد (به عنوان مثال از گروه ۲۰ جزءبه ۱۰ یا از ۵ به ۳ سقوط خواهند کرد).