در راستای تحقق شعار سال صورت پذیرفت:

شناسایی ۲۰۰ شرکت مستعد دانش بنیان شدن در استان گیلان

مدیر عامل گروه دانش بنیان کاشف از شناسایی ۲۰۰ شرکت مستعد دانش بنیان شدن در استان گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی گیل آگاه، دکتر روهام قلیچی با اشاره به تحقق شعار سال، گفت: پیرو تشکیل شورای راهبردی به ریاست معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان که در اداره کل صمت استان برگزار شد، ماموریت شناسایی و معرفی شرکت های مستعد دانش بنیان شدن در استان به گروه دانش بنیان کاشف محول شد.


وی افزود: در همین زمینه بر اساس پیگیری های متعدد و انجام کار کارشناسی، در میان بنگاههای اقتصادی استان گیلان در حوزه های مختلف، ۲۰۰ شرکت به عنوان مستعد دانش بنیان شدن شناسایی و جهت پیگیری و حمایت لازم به ستاد دانش بنیان استان معرفی شد.


وی تصریح کرد از میان شرکت‌های مذکور ۱۴۰ شرکت در حوزه صنعت و معدن، ۲۴ شرکت در حوزه پارک علم و فناوری، ۱۷ شرکت فناور در حوزه علوم پزشکی، ۱۰ شرکت در محدوده منطقه آزاد انزلی و ۹ شرکت نیز در بخش کشاورزی می باشند.


دکتر قلیچی همچنین گفت: گروه دانش بنیان کاشف به عنوان تنها مرکز رسمی توانمندسازی و مشاوره دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان آمادگی ارائه مشاوره های تخصصی به شرکت های مذکور را دارد.


وی اذعان کرد: امیدواریم با ارائه حمایت های لازم از سوی دستگاه های متولی، شاهد رشد کمی و کیفی واحدهای دانش بنیان در استان گیلان باشیم.