معاون دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در رشت :

برگزاری کارگاه های فرهنگی تربیتی همگام با دوره های آموزشی فدراسیون های ورزشی

اولین دوره تربیت مربیان فرهنگی ویژه مربیان ورزشی در گیلان امروز آغاز شد.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی گیل آگاه، روح الله رمضانی معاون دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در آیین افتتاحیه اولین دوره تربیت فرهنگی ویژ مربیان ورزشی استان در رشت گفت : متقاضیان گذراندن دوره های آموزشی فدراسیون های ورزشی از این پس باید کارگاههای آموزشی ، فرهنگی و تربیتی را نیز همراه با دوره خود بگذرانند.

وی افزود : با اشاره باینکه هرگونه فعالیت ورزشی یک نوع فعالیت فرهنگی است گفت : دانش و آگاهی مربیان و ورزشکاران در حوزه های فرهنگی و اخلاق حرفه ای بسیار حائز اهمیت است و لازمه کسب قهرمانی ها در کنار مسائل جسمی و آمادگی بدنی ، اشراف فرهنگی و اخلاقی است .

حسن آموزگار معاون توسعه ورزش و فیروزعزت دوست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان نیز هر یک به جایگاه مسائل فرهنگی و اخلاق حرفه ای در ورزش و فعالیت های جوانان اشاره کردند و به لزوم برگزاری دوره های فرهنگی و اخلاقی ، آموزش و توانمندسازی را برای ورزشکاران و مربیان و داوران در سطوح مختلف تاکید کردند .

اولین دوره تربیت مربیان فرهنگی گیلان در ۴ سرفصل حقوق ورزشی ، جامعه شناسی ورزشی ، اخلاق حرفه ای و روانشناسی ورزشی به مدت ۸ ساعت در سالن آمفی تئاتر مهمانسرای المپیک رشت برگزار می شود.