شکست بزرگ امنیتی رژیم صهیونیستی

ماموریت موفق پهپاد حزب الله در عمق اراضی اشغالی فلسطین وبازگشت سالم آن به لبنان, شکست بزرگ امنیتی را برای سامانه گنبد آهنین و دیوار امنیتی موهوم رژیم صهیونیستی رقم زد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی گیل آگاه؛ روز جمعه در چند نوبت صدای آژیر خطر در سرزمین های اشغالی به یژه در الجلیل به صدا در آمد و متعاقب ان مقام های ارتش رژیم صهیونیستی از ورود پهپاد به منطقه وفعال شدن سامانه موشکی گنبد آهنین خبردادند و پس از شکست این سامانه در رهگیری و انهدام پهپاد یادشده, صهیونیست ها با به پرواز در آوردن جنگنده ها وبالگردهای خود سعی کردند پهپاد را سرنگون کنند که در این هدف با شکست روبرو شدند.
ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی بعد با اعتراف به شکست خود در رهگیری پهپادی که از لبنان وارد اراضی اشغالی شده بود، اعلام کرد که با وجود فعال شدن سامانه گنبد آهنین و استفاده از جنگنده های و بالگردهای نظامی، آنها نتوانسته اند که پهپاد را هدف قرار دهند.
حزب‌الله لبنان ساعاتی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد یک فروند پهپاد «حسان» روزجمعه به مدت ۴۰ دقیقه در عمق ۷۰ کیلومتری شمال فلسطین اشغالی به پرواز درآمده و با وجود همه تلاش‌های متعدد و پیاپی دشمن برای سرنگونی بعد از انجام ماموریت شناسایی با موفقیت به اراضی لبنان بازگشته است.
نفوذ این پهپاد به عمق اراضی اشغالی آن هم دو روز پس از سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان پیام آشکاری به صهیونیست هاست که آنچه او روز چهارشنبه در سخنرانی خود در باره توانمندی حزب الله در تولید پهپاد و موشک های نقطه زن گفته بلوف سیاسی نبوده است.
سید حسن نصرالله روز چهارشنبه گذشته به مناسبت سالروز شهادت فرماندهان شهید مقاومت از دستیابی به فناآوری ساخت پهپاد خبر داده بود. او گفت که حزب‌الله لبنان نیازی به وارد کردن پهپاد از ایران ندارد و همچنین مقاومت لبنان توانسته از سال‌ها پیش سامانه دفاع هوایی خود را از زمان حاج عماد مغنیه به راه بیاندازد و اکنون ما شاهد کاهش محسوس ورود پهپادهای رژیم اشغالگر به لبنان هستیم و در عوض صهیونیست‌ها مزدوران خود را برای جمع‌آوری اطلاعات به لبنان فرستاده‌اند.
سید حسن نصرالله افزود که حزب الله تولید کننده پهپاد است و مازاد هم در اختیار دارد و هر آنکه خواهان خرید است درخواست بدهد.
ضمن اینکه پروازپهپاد حزب الله در عمق اراضی اشغالی و بازگشت سالم آن به لبنان از اشراف اطلاعاتی کامل مقاومت حزب الله به مراکز حساس نظامی و تحرکات رژیم صهیونیستی حکایت دارد. 
از سویی این پهپاد در شرایطی به اراضی اشغالی نفوذ کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه بارها  رزمایش اجرا کرده  و با وجود به کار گیری سامانه گنبد آهنین و بعد از آن بالگردها و جنگنده های خود نتوانست پهپاد را سرنگون کند که این به معنی شکست دوباره گنبد آهنین و ناتوانی این رژیم از تامین امنیت خود حکایت دارد. 
برای این شکست امنیتی ابعاد منطقه ای نیز می توان در نظر گرفت بطوریکه اکنون ادعاهای رژیم صهیونیستی در حمایت امینتی از امارات یا بحرین با این سوال روبرو شده که رژیمی که از تامین امنیت خود ناتوان است چگونه می تواند مدعی تامین امنیت دیگران باشد؟

نکته دیگر اینکه اکنون حزب الله با یک تکنولوژی ارزان می تواند در صورت هر گونه اشتباه محاسباتی رژیم صهیونیستی ضربات سنگینی بر صهیونیست ها وارد کند آن هم در حالیکه تکنولوژی گران قیمت این رژیم در برابر پهپادهای انتحاری در هر جنگ احتمالی هیچ کارآیی نخواهند داشت.

یاد داشت تحلیلی : رضا محمدمراد