اقتصاد دریامحور با زندگی و معیشت مردم گره خورده است

استاندار گیلان از رهاسازی ۳۰۰ میلیون بچه ماهی در این استان خبر داد و گفت: اقتصاد دریامحور با زندگی و معیشت مردم گره خورده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی گیل آگاه، اسدالله عباسی ظهر یکشنبه در جشنواره ملی رهاسازی ماهیان خاویاری و استخوانی در کلاچای رودسر اظهار کرد: شیلات در دولت سیزدهم به صورت ویژه علمی سازی شده است.

استاندار گیلان با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای خدمت به ویژه رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی اضافه کرد: شهدای خدمت در مسیر عمران و آبادانی کشور جانشان را فدا کردند.

عباسی با تاکید بر لزوم حفظ ژنتیکی بازسازی ذخایر ماهیان بیان کرد: اقتصاد دریامحور با زندگی و معیشت مردم گره خورده است.

وی با بیان اینکه حفظ ذخایر ماهیان باید در اولویت قرار گیرد، افزود: حفظ ذخایر دریایی و منابع آبی برای حفظ و حیات بشر ضرورت دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه زندگی بشر به پویایی زیست بوم ارتباط مستقیم دارد، گفت: چرخه زندگی و امنیت غذایی به منابع آبی و دریا وابسته است.

عباسی با بیان اینکه در حوزه پرداخت تسهیلات تکلیفی اولویت با طرح‌های موافق زیست بوم است، اضافه کرد: بسترسازی گسترش طرح‌های آبزی پروری در گیلان فراهم شود.

وی با اشاره به رهاسازی ۴۵۰ میلیون ذخایر بچه ماهی در ۵ استان کشور افزود: رهاسازی ۳۰۰ میلیون بچه ماهی سهم گیلان بوده است و این مهم نقش اثر گذار این استان در حوزه آبزی پروری نشان می‌دهد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم حفظ اکوسیستم و زیست بوم در استان اضافه کرد: اجازه آلوده کردن منابع آبی و تغییر اکوسیستم و زیست بوم گیلان را نمی‌دهیم.

عباسی با اشاره به ارزش غذایی ماهیان و آبزیان بیان کرد: ماهیان و تولیدات آبزی پروری دارای ارزش غذایی و اقتصادی بالایی برای جامعه محلی و بومی است.

وی با اشاره به اینکه ۴ مرکز بازسازی ذخایر گیلان تقویت می‌شود، افزود: ۱۳ گونه ماهیان ذخایر در گیلان تولید و پرورش داده می‌شود.